Hlavní obrázek článku
  • Tagy:
  • Lidé
  • People of BluePool
  • Jsme BluePool

People of BluePool: Petr

Minimálně třetinu našeho veškerého času trávíme v práci. Zaměstnanci, majitelé firem, podnikatelé, freelanceři a další věnují tomu, co je živí, desítky hodin týdně. Bylo by skvělé, kdyby to mohl být čas využitý pro něco, co nás baví. Práce? Jasně. A něco k tomu? Třeba koníček, kterému se chcete věnovat víc, než jen těch pár volných chvil, co zbývá. Co kdybyste měli možnost tvořit v práci něco, co je zároveň i vaším koníčkem, vášní? A co by se stalo, kdyby jste o takovém koníčku řekli své šéfce nebo šéfovi? Už nás možná trochu znáte, takže tušíte, že nejen že chceme o zálibách našich lidí vědět, ale také je rádi podpoříme :). Už proto, že se z nich často vyklube něco zajímavého a inspirativního.

Petr je jedním z lidí, kteří skvěle vystihují, jaký tým v BluePool skládáme. Hodně ho baví cestování, jóga, jazyky, sport, vlastně cokoliv, u čeho si odpočine. Velkým koníčkem je tvorba grafiky. Je zajímavé, jak technologie může proměnit zálibu z dětství - malování. Od malička ho bavilo a nikdy se ho úplně nevzdal. Na škole se dostal k 3D modelování, rastru a vektorům. Učil se hlavně sám a zkoušel dělat svoje věci, příležitostně něco pro kamarády.

Když vám je něco přes 20, koníčky vás málokdy uživí. Takže i Petr hledal při škole práci. Přestože testování předtím nedělal, zkusil to a naučil se vše, co bylo třeba. Když k nám do BluePool Petr přišel, povídali jsme si o jeho zálibách a on se zmínil o tvorbě grafiky. Takovou příležitost jsme nemohli zahodit. A jak říká Petr: „To, že jsem dostal možnost se věnovat grafice i v práci, mě v podstatě přesvědčilo, že jsem tady správně”.

Nicméně.. Není to samo sebou. Ani nejlepší nástroje a programy nezajistí, že budete v něčem dobří. Je to o přístupu, o vůli učit se každý den, pořád něco zkoušet, sledovat novinky a chtít. To je ostatně něco, co hledáme u všech potenciálních členů týmu. Pro Petra má teď prioritu dokončení školy, ale jednou...jednou něco uvidíme.:) A věříme, že budeme u toho.


Sdílet :