Hlavní obrázek článku
  • Tagy:
  • Lidé
  • Jsme BluePool
  • Lifestyle

Davidův příběh, díl I. Přechod ze studia do práce

Davide, co jsi vystudoval, co tě baví mimo práci, co tě baví v práci a odkud vlastně jsi?

Původně jsem ze severu Čech, kde jsem taky studoval pedagogickou fakultu. Časem jsem si ovšem uvědomil, že to není nic pro mě a ze školy odešel. Nebylo to tedy zrovna úspěšné studium:) Ve volném čase běhám, věnuji se kickboxu, čtu komiksy a nebo hraju hry, ať už deskovky nebo na konzolích.

Jak jsi se rozhodoval pro svojí první full time práci? Chtěl jsi cíleně pracovat v consultingu nebo jsi jen hledal něco zajímavého a náhodou narazil na BluePool? 

Když jsem po škole hledal svoje první zaměstnání na plný úvazek, chtěl jsem prostě nějakou zajímavou práci, která by mě bavila a u které bych měl pocit, že dává smysl (a vždycky mi chybělo buď jedno, nebo druhé). Nakonec jsem se setkal shodou náhod s Ondrou, který v BluePool už pracoval. Po rozhovoru s ním jsem se rozhodl zkusit právě pozici testera. Líbilo se mi, že BluePool své zaměstnance vyškolí, takže jsem nepotřeboval roky praxe v IT jako u jiných firem na trhu.

Jak jsi strávil poslední prázdniny před prací? Začal jsi pracovat už na škole nebo až po dokončení? Co bys doporučoval ostatním?

Ke studiím jsem se věnoval různým brigádám, už prakticky od 15 let, takže jsem moc volna neměl. Díky tomu mi to dost splývá, takže bych rád odpověděl na tvoji otázku, ale bohužel si svoje poslední prázdniny nepamatuji.:) Ale všem bych doporučoval, ať si´svoje poslední dlouhé letní volno užijí! Jinak BluePool nabízí i částečné úvazky studentům, což je pro někoho, kdo chce vstoupit do světa IT a nabrat zkušenosti, ideální.

Jak jsi vnímal změnu týdenního režimu - je to rozdíl škola vs. 8 hodin denně práce. Omezilo tě to nějak v tvých koníčcích, vztazích, životě?

Jako pro každého, kdo přechází ze školy a občasné práce na fulltime zaměstnání, to bylo i pro mě zpočátku trošku nezvyklé. Změna rytmu a týdenního režimu je značná, opravdu musíte 8 hodin denně pracovat. Ale umím si organizovat svůj rozvrh a pořád mám čas na zábavu, partnerku i pivo s kamarády, takže rozhodně nic hrozného. Musíte zkrátka být efektivnější.

Kolik času denně ti zabere dojíždění do práce. Bral jsi to v potaz při výběru zaměstnání?

Teprve když jsem začal každý den dojíždět, uvědomil jsem si, kolik času to může při vzdáleném místě zaměstnání denně zabrat. Nikdy dřív jsem o tom vědomě nepřemýšlel. Naštěstí pracuji u klienta relativně kousek od domova, takže rozhodně nemarním dlouhou dobu v autě nebo MHD. Doporučuji se tímto při výběru práce také řídit. V BluePool pracujeme u různých klientů a je možné se domluvit na rozumné lokaci pracoviště.


Příště se budeme věnovat prvním dnům v nové práci a jak se rychle aklimatizovat!


Sdílet :