Hlavní obrázek článku
  • Tagy:
  • Lidé
  • People of BluePool
  • Jsme BluePool

People of BluePool: Milan

Znáte ten pocit, když se něco stane a ani nevíte proč, ale při pohledu zpět zjistíte, že to naprosto sedí? Podobným příběhem začalo naše povídání s Milanem. Dnes velmi zkušený tester, bez kterého se jedna malá, nesmírně progresivní banka, téměř neobejde. Když si povídáte s Milanem, téměř fyzicky cítíte rozvahu a klid. Možná to trochu souvisí s tím, jak rád tráví svůj volný čas, ale k tomu se dostaneme později.

Po tom, co zjistil, že ČVUT nebude pro něj, neměl Milan v plánu zrovna testování. Hledal zajímavou brigádu. Dostal však příležitost stát se součástí testovacího týmu ve velké bance. Bylo to zajímavé, pracoval na poměrně velkých projektech, testovaly se důležité funkčnosti, které souvisely např. s výplatou provizí. “Zaujalo mě to. Vždy mi záleželo na kvalitě věcí a když něco dobře otestujete, bude to fungovat tak, jak má.”, říká Milan. “Asi jsem k tomu vždy podvědomě tíhnul”.

Testovat začal, když pro to vlastně ještě neměl formální vzdělání. V BluePool ale víme, že to nemusí být rozhodující. Talent se často ukáže i u toho, kdo nemá diplom v daném oboru. Ke studiu se později znovu vrátil a na ČZÚ našel i teoretickou stránku toho, co už znal z praxe. Takže se najednou jeho znalosti a zkušenosti z práce hezky propojily.

Když se později rozhodoval, zda se přidat k BluePool, netrvalo to příliš dlouho. Jednak mu to doporučil kamarád a taky měl chuť u testování zůstat. Bylo už jenom velmi příjemným překvapením, když se dostal na projekt u klienta, ke kterému toužil jít pracovat na full-time úvazek. Co taky rozhodlo, byli  lidé. “Je pro mě důležité rozumět si s lidmi, se kterými dělám”. Dnes Milan pracuje na projektu u klienta už dlouhodobě. Současně si cení toho, že je součástí BluePool. “Projekt může skončit, ale BluePool je moje zázemí, kde se o moje další uplatnění postarají. Nepřemýšlím, co bude za dva, za pět let. Tady a teď chci dělat maximum”.

A co ten tajemný koníček? Milan fotí. Dělá nádherné fotky přírody a za kvalitním snímkem neváhá vyrazit desítky i stovky kilometrů daleko. “Chci lidem ukázat krásu přírody. Motiv fotky vzniká při vnímání krajiny i z vnitřních pocitů, ale technickou stránku nejde vynechat. K dobré kompozici je třeba najít cestu, vyžaduje to trpělivost a chce to zkusit jít na to z více směrů (v terénu to platí doslova). Úpravami v počítači pak strávím času ještě více, dopřeji fotce několik "iterací", dokud necítím, že je to ono. Teprve pak může spatřit světlo světa. S pobavením si všímám, že podobně přistupuji i k testování.” Společně s jeho dlouholetým kamarádem se Milanovi povedlo uspořádat vlastní výstavu. Bylo to loni na náplavce a byli jsme u toho s ním, protože koníčky našich lidí baví i nás :). Milanovy fotky milujeme natolik, že fotil i většinu těch pro náš web.


Sdílet :

Předchozí článek

Generace Y. Proč nás baví.

Další článek

Jsou automaty cool?