Hlavní obrázek článku
  • Tagy:
  • Život v BluePool
  • Svět IT očima neajťáka

O blogování a monitorech

"Kam si dáváš notebook, když máš dvě obrazovky?“ 
„Cože?“ 
„No, napravo nebo nalevo?“
„Já jsem ještě nikdy dvě obrazovky neměla.“

První den v práci a jedny z prvních vět, které mi můj nový šéf řekl. A hned jsou to otázky, na které nemám odpovědi. No, ok, challenge accepted.

Jsem první neajťák ve firmě. Je mi cizí lov Pokémonů, nevím, čím se liší poslední verze Androidu od té předchozí a neznám rozdíl mezi kodérem a developerem. Respektive – neznala jsem. Přišla jsem z úplně jiného světa (pro vaše uklidnění, nepřišla jsem, abych byla tester :)). 

Dnes jsem tu třičtvrtě roku, a tak už leccos vím. Kromě toho, že umím celkem obstojně vysvětlit, co je regresní testování, jsem si také všimla, že všechny ty dnešní cool firmy píšou blog. „Tak co, budeme ho psát taky…?“

Jo! Budeme! A proč? Protože máme co říct. Protože (s) testováním (a nejen s ním) už nějaký ten pátek žijeme a baví nás to. Protože tomu, co děláme, rozumíme. A přesto, že nejsme jediná IT konzultantská společnost, v něčem jsme jiní a máme vlastní přístup k tomu, jak u nás věci děláme. A o tom by tenhle blog měl být. O BluePool, o naší práci, našich hodnotách a věcech, které společně podnikáme a na kterých zrovna pracujeme.

Vítání jsou tedy všichni, kdo nás chtějí poznat blíže, ti, kdo uvažují o kariéře v testování, ale i test masteři, kteří se chtějí dále rozvíjet. Těšíme se, že se tu s vámi budeme potkávat. Tak nechť nám i vám náš blog dobře slouží.

Btw Tomáš usoudil, že bych ten notebook měla mít napravo… 

 

 

Sdílet :